En İyi Yaz, Kış ve Mevsimlik Lastik Markaları

Merhaba okurlar, bu makalede en iyi lastik markası hangisi? Sert mi yumuşak lastik mi? En Kısa Islak ve Kuru Zemin Frenleme Lastik Mesafe Testleri Hangi Marka? En uygun fiyatlı (fiyat performans) lastiklerine değineceğiz. Makaleyi okuyarak sizde size en uygun lastik hangisi karar verebilirsiniz.

nokian lastik

Nokian Tyres (Finlandiya)

Kullanıcıların memnun olduğu özellikle kış lastikleri ile ön plana çıkan Finlandiya’lı bir markadır. Fiyat performans ürünleri içerisinde bulunan bu lastik markası, kış lastiğinin ve çivili kış lastiklerinin mucidi olan bu marka genellikle kış lastiklerinde tercih edilmektedir. Yaz lastiklerinde de uygun fiyatlı olan Nokian lastikleri yaz lastiklerinde de yağmur tutuş performansı oldukça yüksek başarılı lastiklerdendir. Fren mesafesi oldukça kısa ve yumuşak yanaklara sahiptir. Kullananlar genelde 3-4 yılda kabak olduğunu söylemektedir. Finlandiya, Rusya ve ABD’de üretim fabrikaları bulunmaktadır.

Continental (Almanya)

En çok tercih edilen lastik markalarından olan Continental lastikler Alman malıdır. Continental genellikle yaz lastiklerinde çok tercih edilmektedir. Araba sahibi kişilerin öncelikli lastik tercihlerindendir. Yumuşak yanaklara sahip lastiklerin yol tutuşu oldukça başarılıdır. Kullanıcıları ortalama 3-4 yılda kabak olduğunu söylemektedir. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hindistan, ABD, Meksika, Ekvador, Brezilya, Güney Afrika, Sri Lanka ve Malezya’da üretim tesisleri bulunmaktadır. Üretim yeri sayısı 11’dir. Continental lastik fiyatları genelde ortalama fiyat ile fiyat performans ürünleri arasındadır. 65 gün deneme süresi vermektedir, bu süre sonunda beğenirseniz eğer ücretini ödeyerek lastikleri satın alabilmektesiniz. Lastik ebatlarına göre çok az sayıda seçenekler karşınıza çıkmaktadır.

Pirelli (İtalya)

İtalya merkezli olan Pirelli’nin ülkemizde de üretim tesisleri bulunmaktadır. Genellikle Cinturato serisi çok tutulmaktadır. Ortalama fiyatlar ila fiyat performans ürünüdür. Sert yanaklara rağmen konforlu bir lastiktir. Çok tercih edilen lastik markalarından birisidir.

michelin lastik

Michelin (Fransa)

Çoğu kişinin memnun olduğu bir diğer marka Michelin, bir Fransa lastiğidir. Lastikleri fazla yumuşak olduğu için konfordan dolayı tercih edilmektedir, fiyatları biraz ortalamanın üstündedir.

Petlas - Starmaxx - Lassa (Türkiye)

Uygun fiyatlı yerli üretim lastiklerdir. Lastiğe fazla fiyat vermeden uygun lastik almak isteyenlerin ilk seçenekleri arasında olmasının sebebi fiyat performans ürünü olmasıdır. Ülkemizde üretilmesi de ülkemiz koşullarına göre üretilmesi sebebi ile sert yanaklı olmalarını sağlamaktadır. Konfor olarak kullanıcıların memnun olduğu markalardır.

Hankook (Güney Kore)

Kullanıcıları genellikle michelin alternatifi olarak uygun fiyatlı Hankook lastikleri seçmektedir. Uygun fiyatlı lastikler arasında yer almaktadır.

Bridgestone (Japonya)

Sert yanaklı ama konforlu yol tutuşu iyi lastikler arasındadır. Sert yapılı olması ülkemiz koşullarına da elverişli olmasını sağlamaktadır.

Good Year (ABD)

En çok kullanılan lastik markaları arasındadır. Fiyatları uygun olan Good Year’ın birçok çeşidi bulunmaktadır. Sert yanaklı uygun fiyatlı lastiklerdir.

Diğer Kaliteli Lastik Markaları

Falken (Japonya)

Dunlop (Almanya)

Debica (ABD)

Toyo (Japonya)

Yokohama (Japonya)

Sava (Slovenya)

KURU ZEMİN FRENLEME LASTİK TESTLERİ

kuru frenleme testi

ISLAK ZEMİN FRENLEME LASTİK TESTLERİ

ıslak frenleme testi
Not: Lastik markaları çeşitlerine göre sert ve yumuşak yanaklı olabilmektedir. Genel kullanıcı yorumlarına göre derlenmiş bir makaledir. Sizlerde memnun olduğunuz ya da beğenmediğiniz lastikleri yorumlarda belirterek lastik markası önerileri, araba lastiği marka tavsiyesi, otomobil lastik tavsiyelerinde bulunabilirsiniz.

Hiç yorum yok: