En İyi Araba Motor Yağı Markaları

en kaliteli araba motor yağı

Mobil

ABD merkezli petrol ve doğalgaz üretimi Exxon Mobil Corporation’e ait olan en gelişmiş motor yağ çeşitlerini sunmaktadır. Exxon, Esso, Mobil olarak piyasaya sürülmekte olan Mobil motor yağları en kaliteli motor yağları içerisindedir. Dünyanın gelire göre en büyük şirketi olan Exxon Mobil Comporation’un Mobil motor yağları araçlarda en çok tercih edilen yağlardan birisidir. Mobil 1, Mobil Super, Mobil Delvac gibi çeşitli yağ ürünleri ile her araca uygun geniş aralıklarda yağ çeşitleri üretmektedir. Binek arabalar için genelde en çok tercih edilen kalitelisi tam sentetik Mobil 1 yağlarıdır.

Motul

Fransa merkezli Motul markası başarıları ile isim yapmış, motor yağı markaları arasında en iyi yağlar arasında yerini almıştır. Özellikle motorsiklet kullanıcılarının fazlaca kullanımında olan Motul, araba motor yağlarında da oldukça başarılı bir markadır. En iyi motor yağlarında başarıyı yakalamış olan Motul yeni duyulmaya başlanmış olsa da, aslında tarihi 1853 yılı kuruluşuna dayanır. Günümüzde Motul motor yağları 80’den fazla ülkede ilgi görmektedir.

Motul ECO-nergy, X-clean, Synergie, X-cess, EXO-lite gibi birçok çeşit altında kullanıcılarına çeşitli motor yağı seçenekleri sunmaktadır.

Liqui Moly

Almanya merkezli Liqui Moly, 1957 yılında kurulmuştur. Yeni duyulmaya başlanmış olan Liqui Moly aslında Dünya’nın en iyi motor yağı üreticilerinden birisidir. En kaliteli maden yağları üreticilerindendir. Mos2, Leichtlauf, Top Tec, Longtime, Molygen çeşitleri altında kullanıcılarına fazla motor yağı çeşitleri sunmaktadır.

Castrol

İngiltere merkezli olan Castrol, Wakefield Oil Company ismi altında kurulduktan sonradan Castrol ismini almıştır. 2000 yılında motor yağı üretiminde lider markalardan olan Castrol’u tekrardan Biritanyalı şirket olan BP satın almıştır. Andy Green tarafından kullanılan ThrustSSC isimli özel üretim araçta 1220 km/sa hızla sesden hızlı giderken Castrol yağ tercih edilmiştir.

Castrol Magnetic, Edge, GTX çeşitlerinde yağ markaları ile her araca uygun kaliteli motor yağı üretmektedir. En çok motor yağı önerileri arasında Castrol’da başarıyı yakaladığı için yerini almıştır.

Shell

Genel merkezi Hollanda’da bulunan Shell, İngiltere’de kurulmuş İngiltere-Hollanda ortak petrol şirketleri grubudur. Dünya’nın en büyük petrol şirketleri arasında bulunan Shell Petrol yakıtları ile değil araba motor yağları ile de bilinmekte ve çok tercih edilmektedir. Shell Helix motor yağları en çok tercih edilenidir ve Ultra, HX çeşitleri altında satılmaktadır.

Petrol Ofisi

Türkiye merkezli kurulan Petrol Ofisi, 1941 yılında kurulmuştur. İthalar, depolama, arıtma ve dağıtma üzerine kurulmuş olan Petrol Ofisi, Hollandalı Vitol Group’un sahibi olduğu petrol ürünleri ile ülkemizde hizmet vermekte olan anonim petrol şirketidir. Maxima adı altında çeşitli motor yağları satan, ülkemizde en çok tercih edilen petrol şirketleri arasındadır.

Total

Fransa merkezli çok uluslu Total SA grubunun Quatrz çeşidi altında; İneo ECS, İNEO First, 9000 Future, İNEO Long, İNEO Life vb. motor yağları bulunmaktadır.

Opet

Koç Holding’in %50’sine sahip olduğu Türkiye merkezli Opet, 98 oktan kurşunsuz benzini ülkemizde ilk getiren petrol şirketidir. Fullmax, Fulllife adı altında motor yağları kullanıcılarına sunmaktadır.

Not: Motor yağı markaları tam sentetik, yarı sentetik vb. olabilmektedir. Memnuniyet oranlarına göre en iyi motor yağı çeşitleri listede yer almaktadır. Sizlerin de memnun olduğu ve ya olmadığı en iyi motor yağı, en kaliteli motor yağı hangisi ise tavsiyelerinizi önerilerinizi yorumlara yazarak belirtebilirsiniz.

Hiç yorum yok: