Kısa Mesaj (SMS) İletim Raporları Nasıl Açılır?

iletim rapolarını açmak
Teknoloji ile beraber hayatımıza giren telefonlar ile beraber SMS kullanımı da oldukça yaygınlaştı. WhatsApp uygulamasının çıkması ile beraber SMS kullanımı oldukça azalsa dahi, günümüzde SMS’ler işe yarayan bir çok alanda hala kullanılmaktalar. Konumuz olan SMS iletildi raporu almaya dönecek olursak WhatsApp’ta bulunan çift tık görüldü özelliği gibi SMS mesajlarında da iletildi raporu alabilmektesiniz. Bu avantaj sayesinde SMS ulaştı mı, ulaşmadı mı gibi derdiniz de gitmiş oluyor. İletim raporlarını açmak bu endişelerinizi yok ediyor diyebiliriz. Telefonlarda bu özellik bulunmakta ve kapalı olarak geliyor. İsterseniz bu özelliği kolaylık mesaj ayarlarından açabiliyorsunuz.

Mesaj İletim Raporu Nasıl Açılır?

  • Telefonunuzda mesajlar bölümüne giriniz.
  • Mesajlar bölümünde sağ üstte bulunan üç tık şeklindeki butona tıklayarak mesaj ayarlarına giriniz.
  • Açılan ekranda telefon markasına göre değişiklikler olabilir ama geneli itibari ile aynı olmaktadır. İlk olarak karşınıza çıkan ekranda olabilir ya da bu ekranda “Metin Mesajları” adı altında alt sekme açılmış ise “Metin Mesajları” bölümüne giriş yapmanız gerekebilir.
  • Karşınıza gelen ekranda “İletim Raporları” diye bir şık çıkacak bunun yanında bulunan kutucuğa tik bırakarak iletim mesajlarını açabiliriz.