Whatsapp Görüntülü Arama Kapatması Nasıl Yapılır?

whatsapp görüntülü arama kapatma
Hayatımızın neredeyse her anında artık whatsapp bulunmakta. Anlık olarak mesajlaşma uygulamalarının arasında çok rağbet gören ve sürekli kullanılanı diyebiliriz. Whatsapp’ın en önemli özelliklerinden birisi de görüntülü olarak hemen birisiyle iletişim kurabilmemiz. Ama bazen kullanıcılar bu özelliği kullanmak istemeyebiliyor.

Whatsapp Görüntülü Arama Özelliğini Kapatma

Sürekli olarak kullanılan ve artık kullanmak istemediğiniz bu özelliği kapatmak için yapılan işlemler çok basit. Birçok özelliği sizlere ayarlarda sunarken görüntülü arama özelliğini kapatma gibi bir sekmeyi henüz daha görmüş değiliz. Bundan dolayı iş başa düşüyor. Yapabileceğiniz basit işlem ise Whatsapp uygulamasının telefonunuzun kamera erişimi kapatmak.

Android Whatsapp Görüntülü Araması Nasıl Kapatılır?

Telefonunuzun işletim sistemi android ise eğer görüntülü aramayı kapatmak için şu adımları izlemelisiniz.
Ayarlar>Uygulamalar>Whatsapp>Uygulama İzinleri kısımlarına adım adım girmeni durumunda karşınıza çıkan telefon ekranında Whatsapp uygulamasına telefonunuzda verilen izinleri göreceksiniz. Bulunduğunuz ekranda “Kamera” butonunu açık ekranından kapalı olarak ayarlamanız durumunda görüntülü aramalar kapanacaktır.

Apple (İOS) Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Eğer İOS işletim sistemine sahip bir Apple telefon sahibi iseniz yapmanız gereken adımlar android telefonlar ile benzerdir. Ayarlar kısmına girip uygulamalardan Whatsapp’ı bulduktan sonra uygulamaya verilen izinlerden kameraya verilmiş olan izni iptal etmeniz yeterli olacaktır.
Not: Bu işlemler kalıcı değil geçici çözümler sağlayabilir. Whatsapp üzerinden resim çekerek bir kişiye göndermek istemeniz ve ya durum için resim çekmek istediğiniz esnada yine kamera izni gerekmektedir.

Hiç yorum yok: