Araba Klimasının Sıcak - Soğuk Üflememesi

araba klima sıcak üfleme sorunu

Yaz sıcağında ve özellikle uzun yol araç kullanmalarda araç klimalarının kullanılmaması imkânsız gibi. Araç klimasının da bazı periyodik bakımı vardır. Bu bakımın yapılmaması ve bazı sebepler nedeniyle araç kliması istenilen verimi sağlamayabilir. Yazın araç klimasının soğuk üflemesi beklenir. Öyle ki yaz şartlarında hava sıcaklığı kullanıcıyı ve araçta bulunanları bunaltacak dereceye gelebilirken klima ile bu sıcaklığı yok edebiliriz.

Araç Klimasının Soğuk Üflemesi gerekirken bazı sebeplerden dolayı araç kliması sıcak üfleyebilir. Araç kliması ılık üflüyor, araç kliması soğuk üflemiyor, klima sıcak üflüyor diyenler için çözümünüz bunlar olabilir:

  • Aracınızın filtrelerini ne zaman değiştirdiniz. Polen filtresi değişimini zamanı gelince yapmanız klimanızdan daha iyi verim almanızı sağlayacaktır.
  • Klima gaz kontrolünüzü yaptırın. Klimanın soğuk üflememesinin en büyük nedenlerinden biri de klima gazının bitmesi. Öncelikle bir sızıntı kontrolü yaptırarak klima gazını doldurtun.
  • Özellikle kış boyunca klimanın çalıştırılmaması nedeniyle klima gazı bitebilmektedir. Bu yüzden kışın da olsa ara ara klimayı çalıştırmakta fayda var.

Hiç yorum yok: