Araçtaki Zift Lekeleri Nasıl Çıkar?

araba zift lekesi

Özellikle koyu renk araçlarda tozlanma çabuk gözükmektedir. Kış şartlarında araç temizliği zor olsa da özellikle yaz günlerinde araç temizliğine düşkün olanların dahi istemediği lekelerden bir tanesi de kaportaya, kapı altlarına, çamurluklara bulaşan zift lekeleridir. Peki araçlara bulaşan zift lekelerini nasıl temizleyebiliriz? Araçtaki zift lekeleri çıkar mı?

Zift Lekesi, Kaportadaki Lekeler, Araçtaki Leke Nasıl Geçer, Arabadan Zift Lekesini Çıkarmanın en güvenilir yolu şüphesiz usta ellerdir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntem zaman zaman kendimin de denediği ve çok kullanılan yöntemlerden biridir. Araçtaki zift lekesini çıkarmak için camsil kutusu gibi bir kutuya biraz mazot koyarak ziftli bölgeye spreyliyoruz. Bu bölge biraz güneşte bekletildikten sonra kuru bir araç beziyle bölge siliniyor. Daha sonra bol su ile bölge yıkanarak lekeden kurtulabilirsiniz.

Leke büyükse veya çıkmıyorsa servislerden yardım alınabilir. Deterjan veya kimyasal kullanmak bazen yarar sağlamak yerine zarar da doğurabilir.

Hiç yorum yok: