En İyi Park Sensörü Markaları

park sensörü

Space

En kaliteli ve sorunsuz park sensörleri arasında alan Space markasına ait park sensörleri aracınızda rahatlıkla kullanılabilecek markalardan birisidir.

SteelMate

Yeni nesil standart göstergelere göre farklı tasarımı bulunan SteelMate kullanıcıları park sensörlerinden olumlu yorumlar yaparak dönüş yapmıştır.

NIKEN

Genellikle Xenon farlarıyla ön plana çıkan kaliteli markalardan olan NIKEN park sensörleri fiyat performans olarak en başarılı sorunsuz park sensörlerindendir. Kullanıcılar Xenon ile bilinen NIKEN markasının park sensörlerinden oldukça memnun.

Sentinel - DreamCar - Piranha

Orta sınıf uygun fiyatlı park sensörlerdir. Fiyatları oldukça uygun olan bu markalardan kullanıcıları doğru montaj yapanlar mutlu iken, yanlış montaj yapma sonucu mutsuz olanı da çoktur. Uygun fiyatlı olmaları bazı dezavantajları (sensör bozuk çıkması vb.) yanında getirebilir ama bu hiçbir markada yaşamayacağınız anlamına gelmemektedir. Böyle durumda sadece güvenli yerlerden alışveriş yapmanız park sensörlerini sorunsuz kullanmanızı yaşatır. Alışveriş yaptığınız mağaza iletişimi iyi ise hemen bozuk olanı değiştirirken, yanlış seçilen mağaza sensörü size göndermez ise sıkıntı yaşarsınız.

Yukarıda listeli olan park sensörleri doğru kullanımda pek sorun yaşatan markalar değillerdir. Park sensörlerinin doğru ellerde montaj yapılması önemlidir.

park sensörü ölçüleri

Park Sensörü Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sensörlerin kullanım kılavuzuna uygun montaj yapılmalıdır.
  • Yerden yükseklikleri doğru seçilmelidir. Genelde 65-70 cm yukarıda olması gereken sensörler gerekli yükseklikden aşağıda montaj yapılırse sürekli öter. Kılavuzunda yüksekliğe dair içeriği bulabilirsiniz.
  • Sensörlerin aralıkları doğru seçilmelidir. Montajlarken içerisindeki kurulum kağıdında bu içeriği bulabilirsiniz.
  • Sensörlerin bakış açıları doğru seçilmelidir.
  • Şase bağlantısıi güç aldıkları 12v kablo, geri vites lambası kablosu sorunsuz ve doğru yapılmalıdır.

Not: Park sensörleri kameralı, Türkçe konuşan hoparlörlü, buzzerli vb. olabilmektedir.