Araba Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

araç klima temizliği Rutin araç bakımlarınızla birlikte polen filtresinin değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Filtreleri başka bakımda değiştiririm diye düşünenler için araç içinde nefes alan herkesin klimadan gelen havaya maruz kaldığını bilmemeleri mümkün değil. Bu yüzden araç klima kanallarının zaman zaman bakımı yapılmalı ve polen filtresi de zamanı geldiğinde değiştirilmelidir.

Arabanın Klima Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Araç klimasının tam randımanlı çalışabilmesi için kışın da klimayı çalıştırmayı unutmayınız. Kış zamanlarında araç kliması genellikle çalıştırılmamakta bu yüzden de klima gazı tükenebilmektedir. Bununla birlikte klimanın soğuk üflememe sorunu da ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden kışın da ara ara klima çalıştırmayı ihmal etmeyin.
Aracınızın klima kanalarında yer alan bakterileri yok ederek klima kaynaklı oluşan kötü kokuların yok edilmesine katkı sağlayan klima dezenfekte spreyi ile aracınızın havasını tazeleyerek temiz ve ferah bir sürüş yaşamanız katkıda bulunur.
Araç klimasının hava kanallarını da klima spreyleri ile dezenfekte edebilirsiniz. Bunun için dezenfekte spreyinizi araca hava veren tüm klima yollarına spreyi yerleştirerek belli bir süre sıkınız. Daha sonra aracı çalıştırınız, kapıları açınız ve klimanın beş-on dakika çalışmasını sağlayınız. Bu sürede tüm üfleme kanalına teker teker hava veriniz.

Hiç yorum yok: