Pinterest Nedir? Pinterest Ne İşe Yarar?

pinterest Herkesin günlük olarak kullandığı Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinin arasında en büyüklerden olan fakat Türkiye’de pek fazla kullanılmayan Pinterest’e değineceğiz.
Pinterest adından anlaşılacağı gibi resimlerinizi saklamak için ve ya geniş kitlelere göstermek için paylaşım yapabileceğiniz bir platformdur. Pinterest’te beğendiğiniz bir resmi oluşturduğunuz resim panolarına pin’leyebilirsiniz.
Oluşturduğunuz pano ile ilgili ünlü kişileri takip edebilirsiniz. Bu size hem güncel kaynak hem de Pinterest akışınızı dolduracak içerik sağlar.
Panonuzda paylaştığınız pinlere etiket girebiliyorsunuz ve ya paylaştığınız pindeki resme bir URL (bağlantı adresi) atayıp o resme tıklandığında direk o URL’ye geçiş yaptırabiliyorsunuz. Örneğin; “moda” ile ilgili güzel ve özgün bir ping etiketi girerseniz çok beğenilir çok pinlenir ise ziyaretçinizde bir o kadar çok artar. Eğer ki çok fazla pinlemek isteyeceğiniz resim varsa bu sıkıntı değil Pinterest in sizler için yaptığı google chrome eklentisini edinip resimleri anında indirmeden pinleyebilirsiniz.
(Pinterest’in Google Chrome Eklentisini Edin)
Pinterest’te çok başarılı moda uzmanları, moda ile alakalı haberler ve ünlü kişiler bulunmaktadır. Bu kişileri takip edip güncel bilgi sağlayabilirsiniz.
Pinterest’te eğer bir panoyu sırf kendiniz resim saklamak için kullanacaksanız Pano Oluştur’un hemen altında sadece sizin görebileceğiniz “Gizli Pano Oluştur” butonundan pano oluşturmanız yeterlidir.
Ayrıca Pinterest’te pinlediğiniz her resim Google’da üst sıralara da çıkmakla beraber, eğer çok ünlenirse günün trendi bile olabilirsiniz.

Hiç yorum yok: