• HACOOS gündelik olarak merak edilen bilgileri ziyaretçilere sunmak amacıyla Ekim 2019 tarihinde kurulmuştur.
  • HACOOS’da bulunan makaleler hakkında görüş, şikayet ve önerilerinizi İletişim sayfasından bize ulaştırabilirsiniz.
  • HACOOS, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. HACOOS, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, İletişim adresinden bize ulaşabilirler.
  • HACOOS’a ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenerek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
  • HACOOS’da yayında bulunan reklamların içerikleri Google Adsense kapsamında Google tarafından belirlenmektedir ki bu nedenden dolayı her reklam hakkında bilgimiz bulunmamaktadır.
  • HACOOS’da bulunan reklamlar Google Adsense dayalı olduğu için Google tarafından belirlenip yayınlanmaktadır.
  • HACOOS’da gezindiğiniz esnada reklam hizmetleri vermek için üçüncü taraf reklam şirketleri kullanılmaktadır. Söz konusu şirketler, girilen ve/veya girmiş olduğunuz web site ziyaretlerden elde edilen (adınız, soyadınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek için kullanabilir. Bu uygulama hakkında tam bilgi sahibi olmak için ve söz konusu bilgilerin bu şirketler tarafından kullanılmasını engellemek için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Üçüncü taraf olarak şirketler sitemizde reklam yayınlamak amacıyla çerezlerden yararlanmaktadır. Söz konusu durumdan HACOOS sorumlu değildir. Madde ile ilgili detayları Google Privacy'den öğrenebilirsiniz.
  • Kullanıcılar HACOOS’da yayınlanan reklam ve içerik ağı gizlilik politikası için şirketlerin ilgili sitelerini ziyaret edip bilgi sahibi olabilir imkanlar sunuluyorsa engelleyebilirler.
  • HACOOS’da bulunan yazılar, makaleler, resimler vb. bilgi vermek amacıyla sunulmakta olup kişilere ve şahıslara yardım amacıyla yazılmıştır. HACOOS’da bulunan yazılardan, makalelerden, resimler vb. bilgi sağlayan dosya türlerinden yararlanarak bir faaliyet ve/veya icraatta bulunan ve ortaya çıkan maddi/manevi zararlardan, zararı yapan kişi sorumludur ve bunu kabul etmiş sayılmaktadır.
  • HACOOS’da bulunan harici linkler HACOOS’u bağlamamaktadır. Harici linklerden site ve link sahibi şahıslar sorumludur.
  • HACOOS sitesini kullananlar yukarıda bulunan maddeleri kabul etmiş sayılmaktadır ve yukarıda yazılan maddeler dışında gereken özeni ve sorumlulukları gösterme ziyaretçilere aittir.