Wordpress En İyi 3 SEO Eklentisi

wordpress seo eklentileri

Hem SEO araçlarından yararlanan rakiplerinizle yarışabilmenizi sağlayacak hatta sitenizin Google’da ve başka arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak kalifiye tek WordPress SEO eklentisi arayış içerisindeyseniz doğru yerdesiniz.

  • Yoast SEO
  • Rank Math
  • All in One SEO Pack

Üstteki listeden de görebileceğiniz, yazımızda bulunan en iyi WordPress SEO eklentilerine değin ayrıntılar için; alttaki açıklamalarımıza göz atabilirsiniz.

yoast seo

Yoast SEO

Milyonlarca internet sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını gerçekleştiren Yoast SEO, en tanınmış WordPress SEO eklentisidir.

Hem genel olarak sitenizin hatta içeriğinizdeki her tek parçanın SEO optimizasyonunu yapmanızı gerçekleştiren Yoast SEO, arama motorlarının sitenizi taramasını basitleştirmek emeliyle, bütün içeriğiniz için otomatik XML site haritası oluşturur.

Anahtar sözcük optimizasyonu: Yoast SEO ile sayfalarınızı ve gönderilerinizi anahtar sözcüklere göre çözümleme edebilir, yinelenen içeriğiniz olup bulunmadığı ile ilgili bilgilendirilirsiniz.

Snippet: Google arama neticelerinde görünen meta açıklamasını ve başlığı ayarlayabilmeniz için; Yoast SEO, sitenizin Google listelenmesinde tam anlamıyla sebep görüneceğini gösterir.

Okunabilirlik kontrolü: Sunmuş olduğu birden fazla yöntem özelliğe ek olarak Yoast

SEO; muhtevanızı okunabilirlik yönünden çözümleme etmenizi sağlayarak öneriler listesi sunar. Böylelikle gönderilerinizin basit okunabilir olup olmadığını, paragrafları bölmeniz ve listeler veyahut başlıklar eklemeniz gerekliliğini anlayabilirsiniz

Güncelleme: En aktüel Google algoritmalarına göre sitenizin optimize edilmesini amaçlayan Yoast SEO, iki hafta içerisinde tek güncellenir!

Premium: Gönderilerinizin muhtevanına göre iç link önerileri ve çok sayıda odak anahtar kelimeye göre muhtevası optimize etme gibi güzellikler premium sürümüne dahil edilmiştir. Yine yönlendirme yöneticisi, fiyatsız takviye ve muhteva görüşleri yayınlayan Premium versiyonunda reklam bulunmaz.

Çoğu kullanıcıları için Yoast SEO’nun fiyatsız versiyonu kafi olmaktadır.

İçerik analizi gibi kimi Yoast SEO özelliklerinin, SEMRush gibi henüz kapsamı geniş tek SEO aracıyla karşılaştırıldığında yetersiz kaldığını fikir edinenler de vardır.

rank math

Rank Math

Çoğu SEO eklentisinin gücünü birleştiren ve hepsini basit yönetilen tek tek eklenti durumuna getiren Rank Math, SEO’ya değin bütün muayenesi ele alabilmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeye sahiptir.

Rank Math; kurulumu esnasında başka SEO eklentilerinden data almanıza destur veren, epey fonksiyonel, kullanıcıları arkadaşı ve fiyatsız tek WordPress SEO eklentisidir.

Teknik SEO detayları: Blog gönderilerinize meta başlığı, izahı ve Open Graph meta verilerini rahatlıkla eklemenizi sağlar. Ayrı olarak XML site haritası oluşturmanıza imkan tanır.

Meta Kutusu: Her tek muhteva için, başlıkları ve meta açıklamalarını ayarlamanızı gerçekleştiren Rank Math’in, çözümleme için odak anahtar kelimenizi ekleyebileceğiniz tek meta kutusu bulunur.

40 Faktörlü Muhteva Analizi: Odak anahtar sözcük bazında sayfa, yazı ve ürünlerinizi 40 etkeni esas alarak çözümler ve önerilerde bulunur.

Otomatik Alt Yazı ve Başlık Ekleme: Rank Math; görsellerinize kendiliğinden alt yazı ve başlık ilave ederek, her birini SEO için optimize etmenize yardımcı olur.

Google Search Console entegrasyonu: Sitenizin performans raporları, tıklanma oranları gibi önemlli bilgileri WordPress yönetici panonuza uyumlu hale gelen Serach Console vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

404 monitörü: Yalın ve anlaşılır tek arayüze bulunduran Rank Math, kullanıcıların nerede eksiklikleri göreceğini belirten 404 monitörüne sahiptir.

all in seo pack

All in One SEO Pack

Yoast SEO’nın rakibi diyebileceğimiz All in One SEO Pack, 2 milyondan çok WordPress sitesinde kullanılmaktadır.

Özellikle şirketler ve çok sayıda internet sitesi olanlar için kullanımı kolay olabilecek tek SEO eklentisi olan All in One SEO Pack, çevrimiçi satış sitelerinin SEO optimizasyonu için de seçenek edilmektedir

Bu nedenden dolayı, içeriğinizin SEO’sunu sebep geliştireceğiniz ile ilgili önerilerde tespit edilen tek eklenti arayış içerisindeyseniz, All in One SEO Pack sizin için makul olmayacaktır.

Ancak, SEO prensiplerine ecnebi değilseniz ve başlık, tarif ve sosyal basın grafik yaftaları ayarlama gibi yöntem konularda yardıma ihtiyacınız varsa All in One SEO Pack’i kullanmanız henüz makul olacaktır.

SEO başlığı ve meta yaftaları, açık grafik meta yaftaları, XML ve resim site haritaları eklemenizi gerçekleştiren bu eklentinin fiyatsız versiyonuna ayrıca;

  • robots.txt ve .htaccess dosyası için pano içi dosya tertip etme,
  • şema işaretlemesi,
  • sitenizi yavaşlatabilecek botları önleme,
  • web yöneticisi araçları doğrulaması,
  • canonical URL fonksiyonu,
  • Google Analytics entegrasyonu,
  • Google Sitelinks arama kutusu dayanağı dahildir.

Premium versiyonu; video site haritaları, ilerlemiş WooCommerce dayanağı, taksonomiler için SEO gibi özellikler içerir.

Hiç yorum yok: